16. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Noc i dzień w szarości” Rawicz 2021

24.09.2021 r. w Kinie Promień w Rawiczu o godz. 12.00 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 16. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Noc i dzień w szarości” Rawicz 2021. Na uroczystej gali wręczono laureatom nagrody i wyróżnienia.

Całą uroczystość na przemian przeplatały występy uczniów Szkoły Podstawowej w Sierakowie (Stanisław Krzyżosiak, Lena Staszko, Jakub Maciołka, Leila Al-Makhlafi, Tymoteusz Psarski, Zofia Kret, Łukasz Lorek, Tymoteusz Bartkowiak) przygotowanych przez nauczycieli Kingę Helińską- Szpajdę i Przemysława Nowickiego.

Na konkurs plastyczny napłynęły 1893 prace z terenu całej Polski wykonane w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. Formuła konkursu jest nie zmienna. Prace wykonywane są w bieli, czerni i szarości.

W tym roku nagrodzono 40 młodych twórców. Na wystawie pokonkursowej oprócz prac nagrodzonych i wyróżnionych zakwalifikowało się jeszcze 100 prac.

Kolejny raz patronat honorowy nad konkursem objęła Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wśród organizatorów znaleźli się: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Dom Kultury w Rawiczu, Muzeum Ziemi Rawickiej, Galeria na Piętrze. Wsparcia finansowego udzieliły: Gmina Rawicz, Powiat Rawicki, Dom Kultury w Rawiczu, Muzeum Ziemi Rawickiej, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sierakowie, firma Schaltbau Rawag w Rawiczu, Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Rawiczu, Pani Ewa Lachera, Pani Grażyna Kośmider, Pani Paulina Amrożek.