7 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 kwietnia 2022 r w naszej szkole klasy I-III obchodziły Światowy Dzień Zdrowia. Tego dnia gościliśmy p. doktor Dorotę Flasza Al Makhlafi pediatrę, która przeprowadziła wśród uczniów prelekcję na temat zdrowia, zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia, zachęcała wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz przekazała informację i ważne wskazówki na temat profilaktyki prozdrowotnej. Na zakończenie spotkania każda z dwóch grup, na które klasy zostały podzielone, uczniowie zaśpiewali piosenkę o „Niezdrowym jedzeniu” i otrzymali naklejki „Dzień Zdrowia”, które przykleili na bluzeczki. Następnie każda klasa losowała hasło np.:

– „Mamy uśmiechnięte minki, bo zjadamy witaminki”
– „Żeby ciągle zdrowym być, muszę wciąż aktywnym być”
– „Chcesz być zdrowy i młody, pij dużo wody”
– „Sport i woda to dla wszystkich uroda”
– „Żyj zdrowo na sportowo”
– „Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa”,

do którego przygotowywała w klasach plakaty. Zostały one rozwieszone na szkolnym korytarzu i chętni uczniowie mogą obejrzeć prace kolegów/koleżanek z innych klas.

Z okazji tego święta został również zorganizowany konkurs wiedzy na temat zdrowia. Do konkursu każda z klas I-III wytypowała jednego reprezentanta. Uczniowie układali puzzle, rozwiązywali zagadki, układali piramidę zdrowia, wycinali i naklejali w odpowiednich miejscach obrazki ze zdrową i niezdrową żywnością oraz rozwiązywali test wyboru. Z zadaniami najlepiej poradzili sobie uczniowie:

Klasa I d – Nela Skrzypczak

Klasa II a – Zuzanna Tomczak

Klasa III b – Nela Ceglarek

Klasa III c – Maja Matuszczak

Uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a zwycięzcy również dyplomy. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Z pewnością nasi uczniowie pogłębili zasób informacji na temat zdrowego i aktywnego stylu życia, mamy też nadzieję, że dzięki takim akcjom, jak Światowy Dzień Zdrowia, teoria stanie się praktyką, a uczniowie zmienią swoje nawyki żywieniowe.

Zdrowie, choć często niedoceniane, jest najcenniejszym ze skarbów. Dlatego trzeba o nie dbać każdego dnia!