Dodawanie widgetów, personalizacja strony

Zasadniczo większość tego, co powinno być na stronie, jest z grubsza dodane – ale warto mieć na uwadze w razie modyfikacji 🙂

Nie trzeba zapisywać zmian – nasze modyfikacje w widgetach, CSSie, czcionkach i tak dalej są wprowadzane „w locie” na stronę – można sprawdzić więc, czy nasze zmiany są wprowadzone poprawnie, a jednocześnie nie musimy naszych zmian pokazywać końcowemu użytkownikowi.

Przy dodawaniu widgetu z własnym kodem HTML istnieje możliwość skorzystania z wyróżnika (tego prostokąta, którego przykład widać aktualnie m.in. w widgecie z konkursami i wydarzeniami). Jest on przeze mnie z grubsza skonfigurowany, ale można oczywiście wprowadzić własne zmiany i dodawać nowe elementy na stronę – CSS dostępny w personalizacji.

Może się wydawać dziwne, że w kodzie HTML widgetu miejsce, gdzie znajduje się wyróżnik, oznaczone jest najpierw tagiem linku <a>, a nie tagiem <div class=”wyroznik”>. Dlaczego tak jest?

Zasadniczo dlatego, że dodanie <a> w środku diva spowoduje, że link który tam jest będzie aktywny tylko po najechaniu na tekst, a nie na sam prostokąt – co było moim celem 🙂 oczywiście to nie jest aż tak istotne, i spokojnie można wprowadzać tag <a> także w środku diva.