I Matematyczny Marsz na Orientację

W poniedziałek 13 czerwca odbył się I Matematyczny Marsz na Orientację. Do zabawy i rywalizacji z wykorzystaniem geocachingu zaprosiliśmy 4 – osobowe zespoły klas 7 i 8 naszej Szkoły.
Zadaniem młodzieży było pobranie odpowiedniej aplikacji, odnalezienie trasy marszu oraz zaplanowanie możliwie najszybszego dotarcia do wyznaczonych celów. Po odnalezieniu odpowiednich informacji na każdej stacji i udzieleniu poprawnej odpowiedzi uczniowie otrzymywali kolejne dane/wskazówki konieczne do ukończenia wyzwania. W efekcie każda drużyna musiała odnaleźć współrzędne punktu końcowego, gdzie należało wykonać wspólne zdjęcie. Całej wyprawie towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ dodatkowym utrudnieniem w zdobyciu podium, był czas przejścia. Mimo, iż niektórym grupom towarzyszył ulewny deszcz, nie brakowało humoru i uśmiechu.

Zwyciężył zespół, który prawidłowo wykonał zadania, znalazł współrzędne punktu finalnego oraz przeszedł całą trasę w najkrótszym czasie. Wszystkie zespoły poprawnie obliczyły współrzędne, natomiast zwycięską drużyną okazała się klasa 8b, która pokonała trasę marszu w 59 minut. Czasy kolejnych grup wahały się od 64 do 91 minut. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz koszulki. Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymali dodatkowo najstarszą znaną już starożytności, logiczną grę planszową.

Gratulujemy uczestnikom dzielnej postawy, wzajemnej współpracy i dobrej logistyki w pokonaniu I Matematycznego Marszu na Orientację.

Organizatorzy:
Agnieszka Sęk
Elżbieta Krawczyk
Marcin Kaczmarek