Katarzyna Jarczyńska

Wspomnienie o Szkole Podstawowej opowiedziała mi absolwentka tejże szkoły Katarzyna Jarczyńska. Z naszą szkołą wiąże ona wiele wspaniałych wspomnień.

Na samym początku bardzo przeżywała jak to będzie, kiedy pójdzie do pierwszej klasy, jednak już w pierwszych tygodniach bycia uczniem tej wspaniałej szkoły poczuła, że nie ma się czym przejmować. W klasach I-III jej wychowawczynią była Pani Sylwia Sulikowska.

Była to osoba, do której zawsze mogła przyjść nawet z najbardziej błahą sprawą. Pani pomogła im wejść w klimat tej szkoły i stworzyła miłą atmosferę. Klasa mojej koleżanki stworzyła zgraną grupę ludzi, pomagali sobie i zawsze mogli na siebie liczyć.

W klasach IV-VI wychowawczynią Kasi została pani Halina Knuła, którą wspomina z uśmiechem na twarzy. Była to osoba bardzo ciepła i pełna życia osoba, która zawsze miała cierpliwość.

We wspomnieniach mojej koleżanki zostaną wycieczki do Karpacza, Krakowa oraz Trójmiasta, które były wspaniałą przygodą. Jej klasa stworzyła taką małą klasową rodzinkę.

Dzięki Pani Halince włączali się w akcje charytatywne, w których moja koleżanka starała się uczestniczyć nawet w późniejszych latach. Kiedy już nie była uczniem naszej szkoły. Kasia miała również zaszczyt bycia zastępcą przewodniczącego szkoły. Było to dla niej miłe i uczące przeżycie. W czasie sześcioletniej nauki poznała wielu innych nauczycieli, których również miło wspomina. Poznanie nauczycielki od religii pani Krystyny Chmielarz pozwoliło Jej na robienie tego co lubi – czyli śpiewanie w „Scholce”. Była również częścią zespołu, który tworzył gazetkę szkolną” Mały Przegląd”.

Moja koleżanka Kasia Jarczyńska, bardzo cieszy się że chodziła do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu. Ludzi których tu poznała, radości, smutki jakie z nimi przeżyła stanowią dla niej wspaniałe i niezapomniane wspomnienia, które na długo pozostaną w Jej pamięci.