Katarzyna Pieprzyńska (Szymkowiak)

Od przedszkola…

  • 1986-1994 Szkoła Podstawowa nr6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu:
    • I-III B wychowawca Pani Kazimiera Guzikowska,
    • IV-V B wychowawca Pani Kazimiera Balcer,
    • VI-VIII B wychowawca Pani Lidia Szczepańska
  • 1994-1998 Liceum Handlowe przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu
  • 1998-2003 Akademia Ekonomiczna w Poznaniu Wydział Zarządzania Specjalizacja Finanse i Rachunkowość.
  • od 2001 Urząd Skarbowy w Rawiczu.

Moje zainteresowania:

Lubię swoją pracę, która daje mi możliwość realizacji, kontaktu z ludźmi. Dlatego też interesują się tematyką podatkową, lubię czytać fachową prasę, poradniki podatkowe. Poza tym uwielbiam spędzać czas z moją rodziną poprzez czytanie im różnorodnych książek, wspólne wycieczki w tajemnicze miejsca, grę w piłkę nożną, koszykówkę (rodzinne zawody). Najbardziej jednak relaksuje mnie obcowanie z przyrodą poprzez pracę w ogrodzie.

Wspomnienia:

Wspomnień ze szkoły jest wiele, aż za wiele… Tutaj otrzymałam pierwsze pochwały i nagany, pierwsze oceny często bardzo dobre, czasem gorsze. W szkole doświadczyłam wiele wrażeń, poznałam wiele ciekawych miejsc, m.in. Sobótkę, Szklarską Porębę, Kraków, Gdańsk, Sopot (muszę podkreślić, że wszystkie Panie wychowawczynie uwielbiały jeździć z nami na wycieczki i za to im dziękuję). Miło wspominam również wyjazdy na zawody sportowe, kółka zainteresowań.

Doskonale pamiętam otrzymaną w pierwszej klasie od wychowawczyni złotą myśl, którą chciałabym przytoczyć „UCZ SIĘ UCZ, BO NAUKA TO POTĘGI KLUCZ…”, ta złota myśl prowadziła mnie przez życie. Uważam, że jeśli chce się w życiu coś osiągnąć to trzeba się nią kierować.

Wracam tu znów i…

Ponownie wróciłam do swojej dawnej szkoły, tym razem w roli rodzica. Teraz to ja przyprowadzam i odbieram swojego syna, sprawdzam mu zadania domowe, a on się uczy, poszerza swoje zainteresowania, kształtuje swoją osobowość. Wracam tu nadal i uważam, że „Szóstka” jest na wysokim poziomie i to pod względem oceny budynku, wyposażenia sal, boiska (którego brakowało za moich czasów), jak również zaangażowania nauczycieli w edukację swoich uczniów.

Plany na przyszłość:

Obecnie łączę pracę w administracji państwowej z rolą bycia matką, chcę sprostać tym dwóm zadaniom jak najlepiej. Ponadto zamierzam rozpocząć studia podyplomowe, o tak dla siebie.

Największy sukces:

Wszystko co w życiu osiągnęłam jest wielkim sukcesem…

Wspomnień wysłuchały Elżbieta Marcol i Natalia Paraszczyn