Ogrom działań

W dniu 19 czerwca br. odbyło się w naszej szkole kilka wydarzeń, które już na stałe weszły do harmonogramu działań profilaktycznych i edukacyjnych odbywających się w naszej szkole. Podsumowany został organizowany przez cały rok szkolny konkurs z języka angielskiego „High Five Culture”, a także odbywające się tego samego dnia inne wydarzenia: Festiwal Kultur i Obyczajów oraz Dzień Sportu.

W godzinach porannych uczniowie klas VII oraz gimnazjum rozwijali swoją aktywność fizyczną w ramach organizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego Dnia Sportu. Rozgrywki były podzielone na kilka dyscyplin: siatkówkę plażową, siatkówkę halową, tenis ziemny, tenis stołowy oraz piłkę nożną. Międzyklasowe spotkania nierzadko obfitowały w ogromne emocje i były naprawdę wyrównane pod względem poziomu gry, jak i zaangażowania. To samo zresztą można powiedzieć o rozgrywkach klas młodszych, które rywalizowały między sobą na późniejszych godzinach lekcyjnych.

Na holu szkoły zaś odbył się Dzień Krajów Anglojęzycznych pt. „High Five Culture”, prowadzonego przez panie: Małgorzatę Poniecką i Annę Szybaj. Zorganizowanych zostało kilka konkurencji pomiędzy klasami IV – VI naszej szkoły. Przygotowały one m.in. plakaty na temat krajów anglojęzycznych, brały udział w quizie, a także w wielu grach i zabawach związanych z Anglią, Walią, Szkocją, Irlandią, Stanami Zjednoczonymi, Australią, Kanadą i Nową Zelandią. Druga część była poświęcona filmom anglojęzycznym. Klasy wzięły udział w pokazie mody oraz filmowych podchodach. W ogólnej klasyfikacji trzecie miejsce zajęła klasa V C, drugie – IV A, zwyciężyła zaś klasa VI B – gratulujemy!

Pani Anna Szybaj i Małgorzata Poniecka podsumowały również całoroczny konkurs „High Five Culture” oraz ogłosiły dwójkę zwycięzców: Amelię Zielińską z klasy IV c oraz Julię Susłę z VI b. Brawo!

W godzinach popołudniowych zaś klasy siódme i gimnazjalne zaprezentowały całej społeczności szkolnej swoje pokazy na temat różnorodnych krajów z całego świata – od Ameryki, poprzez Europę, aż po kraje azjatyckie – w ramach Festiwalu Kultur i Obyczajów. Korytarze i sale lekcyjne zapełniły się wyśmienicie wykonanymi kompozycjami oraz prezentacjami opisującymi wylosowane przez uczniów państwa. Pracę uczniów oceniała komisja konkursowa, w skład której weszli: dyrektor szkoły, Andrzej Szyszko, wicedyrektor szkoły, Sylwia Kwaśna – Żyto, oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Witold Adamczyk i Monika Ogrodowicz.

Zwieńczeniem tego pełnego w atrakcje dnia było podsumowanie Festiwalu, odbywające się w holu szkoły. Po burzliwej debacie, bowiem – według oceny komisji – poziom prac był bardzo wyrównany, ostatecznie zdecydowano o przyznaniu miejsc następującym klasom:

  • III miejsce – klasa II B (Brazylia),
  • II miejsce – klasa III G (Indie),
  • I miejsce – klasa III C (Włochy).

Nagrodzeni otrzymali nagrody pieniężne oraz bony rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii z tego niezwykle ciekawego dnia!

zdjęcia: Kacper Skrzypek, Bożena Kałka

« z 3 »