Świąteczne dzieło Szkolnego Koło Caritas

Okres  przedświąteczny to czas, gdzie wszyscy jesteśmy zabiegani i zapracowani. Nie zapominajmy jednak, że wśród nas są osoby potrzebujące pomocy. Wzorem lat ubiegłych nasi uczniowie wzięli udział w akcjach charytatywnych zorganizowanych przez Szkolne Koło Caritas.
Jedna z akcji to „Skarpetkowa choinka” na której zamiast tradycyjnych ozdób świątecznych, zawisły skarpetki. Higiena stóp zapobiega powstawaniu wielu chorób, na które między innymi narażone są osoby bezdomne. Skarpetki będą przekazane jeszcze przed świętami.
Druga akcja to „Tytka charytatywna”. Idea akcji opiera się na wypełnieniu papierowej torby artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej –które zostaną przekazane do Banku Żywności i innych placówek Caritas, gdzie codziennie przygotowywane są posiłki dla ubogich.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom – bez WAS nie bylibyśmy w stanie pomóc tak wielu ludziom. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka o otwarcie się na drugiego człowieka jako konkretny znak braterstwa.