Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca uczniowie klas I-III obchodzili ŚWIATOWY DZIEŃ WODY. W tym roku obchodzony był pod hasłem „Wartość wody”. Dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

Z tej okazji uczniowie na zajęciach mogli obejrzeć prezentację przygotowaną w genially na temat zasobów wody na świecie, jej wykorzystywania, sposobów wsparcia organizacji, a także poznać sposoby jej oszczędzania. Uczniowie wysłuchali również opowiadania „W poszukiwaniu wody” czytanego przez Krystynę Czubównę oraz wysłuchali kilku piosenek. Po przedstawionej prezentacji, wykonali prace plastyczne o oszczędzaniu wody oraz plakaty na zajęciach komputerowych.

Myślę, że zajęcia, informacje, które uczniowie otrzymali uświadomiły każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu.

„Woda to skarb! Woda to życie! Szanujmy ją należycie”!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII PRAC!