Uczniowie w firmie

W piątek, 11 maja 2018 r., uczniowie klasy VII B wzięli udział w wycieczce do firmy dBP Products w Rawiczu. Firma ta powstała w 1989 roku i początkowo zatrudniała 17 osób. W chwili obecnej zatrudnienie znajduje tam ok 200 osób.

DBP Products jest producentem nietypowych konstrukcji stalowych i wyrobów z blach, takich, jak: kabiny sterownicze, kabiny dźwigowe, pomieszczenia socjalne i biurowe, oraz szeroki zakres wyrobów z tematyki dźwiękoizolacyjnej, są to tłumiki, kulisy, kapsuły, kontenery i zabudowy indywidualnych maszyn i urządzeń.

Pierwsza część spotkania odbyła się w sali konferencyjnej, gdzie pan P. Janura – dyrektor handlowy, zapoznał uczniów z historią firmy oraz przedstawił prezentację multimedialną produkowanych wyrobów. Następnie grupa zwiedzała hale produkcyjne, gdzie młodzież mogła przyglądać się pracy obsługiwanych maszyn i urządzeń. Podczas zwiedzania zakładu, uczniom towarzyszyli również panowie: Mirosław Tumiłowicz- kierownik produkcji i Błażej Dopierała-kierownik lakierni, którzy dbali o bezpieczeństwo swoich gości, ale też omawiali poszczególne stanowiska pracy. Dużą atrakcją była możliwość zwiedzania kabiny sterowniczej, z której to uczniowie chętnie skorzystali.

Wycieczka ta była przeprowadzana w ramach zajęć z doradztwa zawodowego i miała na celu zapoznać uczniów od strony praktycznej ze środowiskiem pracy  takich zawodów,  jak ślusarz, spawacz czy lakiernik.

Dziękuję firmie dBP Products, a w szczególności Panu Piotrowi Janurze za ciepłe przyjęcie,  pełen profesjonalizm i bardzo pozytywny stosunek do naszych uczniów.

Weronika Stankiewicz

Doradca zawodowy