Uwagi odn. aktualizowania motywu, WordPressa, dodawania zdjęć do slidera etc.

WordPress zasadniczo aktualizuje się sam, jak tylko ktoś wchodzi na witrynę – jeśli nie, to i tak można ręcznie 🙂 Aktualizować można (ba, nawet trzeba!) też wszystko inne.

Jeśli zaktualizujemy motyw, to zmiany wprowadzone przeze mnie (tło, wielkość czcionki etc.) mogą zostać utracone – proszę więc przed aktualizacją zrobić kopię zapasową katalogu wp-content/themes/sparkling 🙂

Uwaga: chcąc dodać nowe zdjęcie do slidera na górze strony, wykonujemy następujące czynności:

  1. Przygotowujemy nasze zdjęcie. Zdjęcie najlepiej przygotować w GIMPie, rozdzielczość nie jest istotna – nawet lepiej zostawić ją oryginalną, by jakość zdjęcia na stronie nie była tragiczna (obraz różnie prezentuje się na różnych rozdzielczościach ekranu). Obraz w większości przypadków skaluje się do rozdzielczości 1920x550px, i taka też będzie wyświetlana na stronie (WordPress sam zeskaluje obrazy).
  2. Po przygotowaniu i wyeksportowaniu zdjęcia dodajemy nowy wpis na stronie, nadajemy mu tytuł (będzie się wyświetlać pierwszy, na zielonym tle) oraz wpisujemy jakieś krótkie zdanie w treści artykułu (będzie ono wyświetlane pod tytułem) oraz dodajemy nasz obrazek jako obrazek wyróżniający (na dole po prawej stronie). Dodajemy w Mediach nasze zdjęcie.
  3. Wybieramy kategorię artykułu, w jakiej ma się on opublikować, jako Slider (nie żadna inna, gdyż nie zostanie ona wyświetlona!)
  4. Gotowe, sprawdź, czy zdjęcie się dopasowało 🙂 jeśli efekt nas nie zadowala, to trzeba je jakoś poprawić – prawdopodobnie obciąć jakiś jego fragment.