Wizualna ewolucja

W związku z wprowadzaną w życie reformą oświaty, która formalnie likwiduje działające od 1999 r. gimnazja, od 1 września w naszej szkole zmienia się praktycznie wszystko: adres, nazwa, a także wizualna „wizytówka” każdej instytucji – logo naszej szkoły.

Zmian w projekcie nowego loga jest stosunkowo niewiele. Zachowane zostały kolory koła symbolizujące przynależność szkoły do terenu gminy Rawicz – charakterystyczne dla herbu miasta żółto – zielone barwy. Zmieniona zaś została sylwetka patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka. W nowej wersji logotypu widać go teraz wyraźniej, zostały wypunktowane jego szczegóły, praktycznie nie da się pomylić jego wizerunku z żadnym innym. Ponadto zlikwidowane zostało białe koło dookoła wizerunku patrona, dzięki czemu „wyłania się” on z kolorów miasta, z kolorów Rawicza.

Z pewnością duży wpływ na takie, a nie inne zmiany miał fakt, iż logo zostało wykonane praktycznie „od zera”. W projekcie nie uwzględniono żadnych inspiracji, poza kolorami miasta Rawicza, wywodzącymi się z starego logotypu. Ponadto zostało ono wykonane w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu prezentuje się dobrze w praktycznie każdych warunkach.

Autorami nowego logotypu są: Witold Adamczyk (nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych, prowadzący także Galerię na Piętrze) oraz Kacper Skrzypek.

Nowe logo będzie wykorzystywane przez naszą szkołę od nowego roku szkolnego 2018/2019, wraz z wejściem w życie zmian dotyczących zmiany nazwy szkoły. Od 1 września bowiem Szkoła Podstawowa nr 6 będzie mieścić się w całości w budynku byłego Gimnazjum w Sierakowie, a co za tym idzie – zmieni nazwę na Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sierakowie.

(po kliknięciu otworzy się logo w pełnej rozdzielczości)