Wycieczka do Teatru Lalek we Wrocławiu

Dnia 3 października 2019 r. odbyła się wycieczka do Teatru Lalek we Wrocławiu, którą zorganizowała kierownik wycieczki  kol. Beata Niepiekło-Bąk. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas: Ia, Id, IIb i IIIb wraz z wychowawcami p. Beatą Niepiekło-Bąk, p. Anną Szymańską, Magdaleną Lehert i Magdaleną Synowiec.     Głównym celem wyjazdu był spektakl w Teatrze Lelek we Wrocławiu pt. „Babcia na jabłoni” – widowiskowa inscenizacja z szeroką obsadą, bogatą scenografią i porywającą muzyką Krzesimira Dębskiego. Głównym bohaterem przedstawienia jest Antek, który bardzo chce mieć babcię, więc ją sobie … wymyśla. Bo babcia to najlepszy sposób na wszelkie smutki i kłopoty. Babcia Antka mieszka na drzewie, poluje na tygrysy, ujeżdża dzikie konie. Jest wprawdzie trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i  dowcipna. Chłopiec spędza z nią cały wolny czas… Przedstawienie było piękne. Uczniowie  byli zachwyceni. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje, a także główny bohater Antek.

Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia wystawy egzotycznych gatunków zwierząt w „Parku Zwierząt Egzotycznych”. Nie była to zwykła wystawa – łączyła w sobie możliwość podziwiania egzotycznych zwierząt z nabywaniem wiedzy na ich temat, a także  bezpośrednie obcowanie z nimi.

Niezapomnianą atrakcją był Jump World – Park Trampolin, gdzie uczniowie w ciekawy i zupełnie nowy sposób mogli spożytkować swoje  pokłady energii oraz w bezpiecznych warunkach zrealizować najbardziej „zakręcone” pomysły.

Wycieczka wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły ich  komentarze, jak również uśmiechy na ich twarzach, które można dostrzec na poniższych fotografiach.